Карта сайту
Приватна зона


Новини

Військова кафедра – випуск 2010 року. Складання присяги на вірність українському народу

Студенти Київського університету туризму, економіки і права (КУТЕП), навчаючись на стаціонарі, мають можливість пройти підготовку офіцерів запасу при Національному університеті оборони України.

У липні цього року наші студенти склали присягу на вірність українському народу та отримали звання молодших лейтенантів.

Відбір юнаків та дівчат, так дівчат – зараз їх навчається 12 з нашого університету, починається у квітні кожного року. В цьому році на навчання подали заяви 103 особи, з яких приступили до навчання 60.

Навчання відбувається за кошти фізичних або юридичних осіб, проходить раз на тиждень на навчальній базі Національного університету оборони України. Юнаки та дівчата, що бажають навчатися, проходять відбір за станом здоров`я, психологічний відбір, за рівнем успішності навчання у вищих навчальних закладах, рівнем фізичної підготовки, професійний відбір. Навчання триває 2 роки, тобто 4 семестри. Цього року на перший курс прийняли 60 чоловік, на другому навчається 57. Студенти здобувають різні військово-облікові спеціальності за напрямами: постачальник, юрист, перекладач, спеціаліст з миротворчих операцій, спеціаліст з виховної роботи. 

Фотозвіт - випуск 2010 року. 

Д О В І Д К А
щодо підготовки офіцерів запасу в Національному університеті оборони України

1. Загальна характеристика підготовки офіцерів запасу в Національному університеті оборони України

Військова підготовка студентів у НУОУ за програмою офіцерів запасу здійснюється відповідно до Законів України „Про вищу освіту”, „Про загальний військовий обов’язок і військову службу”, Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року № 866 „Про військову підготовку студентів вищих навчальних закладів за програмою офіцерів запасу”,  нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України та Міністерства оборони України. До військової підготовки студентів залучені 14 кафедр академії.

Військово-облікові спеціальності, за якими здійснюється військова підготовка студентів за програмою офіцерів запасу, визначаються Генеральним штабом Збройних Сил України.

2. Формування складу студентів на військову підготовку  за програмою офіцерів запасу

Для прийому студентів на військову підготовку щороку наказом начальника академії призначається відбіркова комісія.

Відбіркова комісія у своїй роботі керується чинним законодавством України, відповідними нормативно-правовими актами Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України.

Відбіркова комісія вивчає придатність студентів до військової служби за станом здоров’я, рівень успішності навчання студентів у вищих навчальних закладах, рівень фізичної підготовки, проводить професійний відбір студентів, які виявили бажання пройти військову підготовку за програмою офіцерів запасу.

На підставі протоколу засідання відбіркової комісії наказом начальника Національної академії оборони України студенти зараховуються на військову підготовку за програмою офіцерів запасу на конкурсній основі за рахунок коштів, які надходять від юридичних та фізичних осіб.

3. Організація навчально-виховного процесу та його навчально-методичне забезпечення

Навчально-виховний процес зі студентами, які проходять військову підготовку за програмою офіцерів запасу, в університеті організовується та проводиться відповідно до вимог Закону України „Про вищу освіту”, Положення про військову підготовку студентів вищих навчальних закладів за програмою офіцерів запасу”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року № 866, нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки України та Міністерства оборони з питань освітньої діяльності, Статуту академії.


Навчальний процес здійснюється за такими формами: навчальні заняття, практична підготовка, самостійна робота студентів, навчальні збори та контрольні заходи. Військова підготовка студентів планується та проводиться один навчальний день на тиждень  упродовж 2 років.

Навчальні заняття проводяться в спеціалізованих аудиторіях. Практичні навички студенти набувають під час проведення групових, практичних занять, тренувань.

Самостійна робота студентів забезпечена завданнями та методичними рекомендаціями.

Після завершення терміну навчання проводяться екзамени з військової підготовки, які проводить екзаменаційна комісія, призначена Міністром оборони України.

4. Матеріально-технічна база та інформаційне забезпечення підготовки офіцерів запасу

Матеріально-технічна база академії відповідає вимогам наказів Міністра оборони України та Міністра освіти і науки України, відповідних директив та інструкцій. Стан навчально-матеріальної бази за своїми якісними показниками забезпечує підготовку офіцерів запасу за вищевказаними військово-обліковими спеціальностями.

Військова підготовка проводиться в окремому навчальному корпусі та у двох навчально-тренажерних комплексах.

Для проведення занять задіяні штатне озброєння та військова техніка.

З кожної військово-облікової спеціальності обладнаний спеціалізований навчальний клас, який відповідає програмі військової підготовки. Для проведення занять на електронно-обчислювальній техніці використовуються академічні комп’ютерні класи.

В університеті для забезпечення навчально-виховного процесу зі студентами використовується бібліотека, читальний зал, комп’ютерні класи, у тому числі й із виходом в Інтернет. Забезпеченість підручниками та навчальними посібниками для військової підготовки за програмою офіцерів запасу складає 100 %.

Останні новини

Loading

календар подiй

22 квiтня 2021
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

RSS

 

 

 

 

  

Украинский портАл